Červenec 2015

přidáno: 22. 9. 2015 7:21, autor: Martina Novotná   [ Aktualizováno 11. 12. 2015 14:00 uživatelem Hana Böhmová ]
Stěžejní akce letošní turistické sezóny - otevření nové cyklostezky Železnými horami
První den letošních školních prázdnin byl zahájen provoz nové naučné geologické cyklostezky pojmenované MAGEO (malý geologický okruh). Na její realizaci se hlavní měrou podílela Společnost přátel Železných hor spolu s partnery ČSOP Nasavrky a managementem Národního geoparku Železné hory. Projekt ochotně podpořili i starostové obcí ležících na trase stezky.

Cyklostezka měří 29 km, vede z Přelouče do Chvaletic a propojuje 13 nejzajímavějších geolokalit severozápadu Železných hor. Návštěvníka seznamuje s obdobím starohor, prvohor a druhohor, ale zároveň nabízí i informace o geomorfologii, vodním systému či historickém vývoji sídel v této oblasti.

Turista si může prostudovat 9 zcela nových a 4 stávající informační tabule, které jsou provedeny v grafickém designu podobném jako na cyklostezce MAGMA nebo na tabulích z projektu Železné hory Geologicky významná oblast. K orientaci na trase pomáhá i tištěný informační průvodce, který návštěvník dostane na všech důležitých informačních centrech v Národním geoparku.

Společnost přátel Železných hor vytvořila v rámci projektu podpořeného MŽP ČR další zajímavý turistický produkt, který, jak její členové předpokládají, bude významným „turistickým lákadlem“ letošní letní sezony.

Za SPŽH zve k projížďce předsedkyně Hana Böhmováhttps://sites.google.com/site/pdtf299/akce-realizovan/_draft_post/P6210171.JPG 
https://sites.google.com/site/pdtf299/akce-realizovan/_draft_post/P6270977.JPG